Ana Sayfamız

  Odamız Hakkında

Fotoğraf Galerileri

Satem Videoları

Ziyaretçi Defterimiz

İletişim Bilgilerimiz

        Odamız Hakkında Genel Bilgiler

Geçmişten Günümüze Samsun Emlakçılar Odası;

Uzun yıllar verdiğimiz haklı mücadele neticesinde dönemin Sanayi Bakanı Sayın Ali Rıza GÖNÜL başkanlığında 24.06.1997 tarihinde toplanan kurul emlak komisyoncuları' nın 507 sayılı kanun kapsamında oda kurabileceğine karar vermiş , resmi gazetede yayınlanması için mevzuatı geliştirme ve yayın genel müdürlüğüne gönderilmiştir

Meslek Odamız ise 06.03.2000 yılında Abdullah BİLDİRİCİ ve yönetimi tarafından 2000 yılında kurulmuştur. Yıllardır resmi bir statüsü olmayan mesleğimiz odamızın kurulmasıyla bu sıkıntısı aşılmıştır.10 yıl gibi bir süre içerisinde 0 Lira ile kurulan odamız değerli üyelerimizin ve vatandaşlarımızın ve katkılarıyla bugünlere gelmiştir.

Odamızın kurulması ile meslektaşlarımızın uymakla zorunlu olduğu mesleki kararlar zamanla tespit edilmiş,tespit edilen bu kararlar ile mesleğimize resmi bir tanım getirilmiştir.

 

Alınan diğer kararlarda meslektaşlarımızın kanuni boşluklar nedeni ile muallakta kalan bir çok uygulama ve işlevleri ile hak ve çıkarlarını koruyucu uyulması zorunlu hükümler getirilmiştir.Ayrıca meslek odamızın kuruluşu ile meslektaşlarımızın işyerlerinde bulundurma ve uymak zorunlu olduğu bir fiyat tarifesi ve gerekli basılı evraklar hazırlanmış ve dağıtılmıştır.

 

Gelişen ve ilerleyen Samsun ilimizde en üst Standartlar çerçevesinde Emlakçılık yapılabilmesi için Meslek Odamız , üyelerden ve vatandaşlarımızdan gelen istekler doğrultusunda mesleki eğitim seminerleri vermeye başlamıştır. Odamız Üyelerine daha iyi bir hizmet verebilmek ve kurumsal bir kimlik kazanmak için kendi mülkünü 2000 yılında almıştır.

 

Günümüze gelindiğinde ise Oda başkanımız Sayın Mevlüt ORAL ve Yönetimi Başkanlığında Meslektaşlarımızın odamızda güven ,huzur ve saygı çerçevesinde daha iyi hizmet alabilmeleri için Tapu müdürleri,vergi daireleri ve bankalar ile birlikte sık sık görüşmeler yapılarak odamız menfaatinde çalışmalar başlatılmıştır.

 

Meslek odamız siz değerli meslektaşlarımızın ve SAMSUN halkının destekleri ile gelişmeye ve ilerlemeye devam edecektir.

       Odamızdan Duyurular
       Başkandan Güncel

DÜNYANIN EN GÖZDE MESLEKLERİNDEN BİRİ EMLAKÇILIKTIR..

Satem Başkanı 

Mevlüt ORAL

       Emlak Ofislerimiz
ARTI EMLAK
SERKAN ER
ÖZPELİT EMLAK
HASAN ÖZPELİT
OCAK EMLAK
MURAT OCAK
MERİÇ GAYRİMENKUL
RAHİME MERİÇ
YILDIZ EMLAK
CELALETTİN ERGÜLEÇ
İNAN ARSA OFİSİ
ÖMER İNAN
AS EMLAK
ÖZER KILIÇ
YUSUFOĞLU EMLAK OFİSİ
MURAT DEVECİ
BERSU GAYRIMENKUL
MUAMMER UYANIK
ESTATE GAYRİMENKUL
AYŞE SABAN / BAHADIR SABAN
HANEDAN GAYRİMENKUL
EMİNE KILIÇ
MERT EMLAK
MERTCAN AKTÜRK
SÖZ EMLAK
SEZAİ ÖZTÜRK
AKİDE İNŞAAT EMLAK VE ARSA OFİSİ
ZEYNEP KARABAŞ
CANİK EMLAK
MAHMUT USTA
       Mevzuat Bilgi Arşivi
Gayrimenkul İşlemleri
Genel Bilgiler
Mevzuat Bankası