Ana Sayfamız

  Odamız Hakkında

Fotoğraf Galerileri

Satem Videoları

Ziyaretçi Defterimiz

İletişim Bilgilerimiz

        Başkandan Güncel Köşe Yazısı

 

Emlakçılık mesleği çok önemli bir işkoludur.Dünyada Gelişmiş ülkelerde, en saygın meslek gruplarının başında geliyor. Ülkemizin gayrimenkul sektöründeki dinamikleri göz önünde bulundurulduğunda " Emlakçılık" 21.yüzyılın mesleğine dönüşüyor. Bu herkese, her kesime cazip geliyor.Sektörün yeniden disipline edilmesi, her isteyenin istediği zaman bu mesleğe giriş yapamayacak bir yapıya kavuşturulması hepimizin en büyük arzusudur.
Bankaların sağladığı kredi imkanları ve düşen gayrimenkul fiyatları emlak sektörünü canlandırırken, emlakçı olmak isteyenlerin sayısı da artmaya başladı. Krizlerin işsiz bıraktığı farklı sektördeki meslek grubundakiler emlakçı olmak için kurumsal emlak kuruluşlarına katılıyor yada kaçak emlak ofisleri açıyor. İşimize sahip çıkmamız gerekiyor. Dükkan camında asılı olan "Satılık" yada "Kiralık" levhaları gerçek emlakçıların işini elinden almaktır. Kayıtlı emlakçılar, kaçak olarak bu işi yapmaya çalışanlar yüzünden yara alıyor. Bu konuda hassas davranıp, odamıza kaydı olmayan kişileri belirlememiz ve bunları odamıza bildirmemiz gerekiyor.
 
Emlakçılık, geleceğin mesleği olarak gösteriliyor. Kurumsal emlakçıların sayısı sürekli artıyor ancak emlakçılar vizyon sorunu yaşıyorlar. Meslek edindirme kurslarıyla emlakçılık başlı başına diplomalı bir iş haline geldi. Uygulanan standartlar, teoride güzel ama pratikte de olmalı. Emlakçılığı meslek edinmek isteyenlere mesleği öğretip, istihdam sağlamakla kalmayıp bu işi bilen kişilerin de mesleği hakkını vererek yapmaları için gerekli tüm bilgi ve deneyime sahip olmalarını sağlayarak, mesleğin eğitimini almış insanları emlak sektörüne kazandırmayı hedefliyoruz. Mesleğin İlkeleri, Temel Kavramları, Çalışma Prensipleri, Müşteri İlişkileri gibi temel noktalara hakim olmalarını sağlamaktayız.
Emlak işinde kendini geliştirmeye çalışan, son teknolojiyle hizmet veren, işinin gerektiğini yapan arkadaşlarımıza saygılı olunup herkes üstüne düşeni yapsa halkımız bu şekilde Emlak, emlakçı sözlerini daha iyi kavrar. Her şeyden önce kendi mesleğine saygı duymayan karşısında ki kişilerden de göremez.


Hepinizi Saygıyla selamlıyorum..

Mevlüt ORAL
Emlakçılar Odası Başkanı

       Odamızdan Duyurular
       Başkandan Güncel

DÜNYANIN EN GÖZDE MESLEKLERİNDEN BİRİ EMLAKÇILIKTIR..

Satem Başkanı 

Mevlüt ORAL

       Emlak Ofislerimiz
KUZEY GROUP GAYRİMENKUL
NADİRE NİBAT / MURAT NİBAT
HASAN KOÇ GAYRİMENKUL
HASAN KOÇ
EFE GAYRİMENKUL
MUHAMMET TOPÇU
ÖZ-KAN GAYRİMENKUL
ÖZKAN KABA
FARKLI GAYRİMENKUL
AHMET MAHİR GÖLCÜ
MESA EMLAK
MEHMET SAĞLAM
CEM EMLAK
KAMİL KAMBER
SARI OFFICE
ABDULLAH KORAY SEMİZ
AĞCAOĞULLARI GAYRİMENKUL
DURMUŞ İYEM
AKTAŞ GAYRİMENKUL
HAYDAR AYKIN
NİRVANA GAYRİMENKUL
FATİH AKMAN
KARADENİZ EMLAK
UĞUR GÜL
POTANSİYEL GAYRİMENKUL
ARZU ÇAVUŞ
DÜNYA EMLAK
BAHAETTİN OĞUZEŞ
ARMAN GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK HİZMETLERİ
ADEM ARMAN
       Mevzuat Bilgi Arşivi
Gayrimenkul İşlemleri
Genel Bilgiler
Mevzuat Bankası