Ana Sayfamız

  Odamız Hakkında

Fotoğraf Galerileri

Satem Videoları

Ziyaretçi Defterimiz

İletişim Bilgilerimiz

        Başkandan Güncel Köşe Yazısı

 

Emlakçılık mesleği çok önemli bir işkoludur.Dünyada Gelişmiş ülkelerde, en saygın meslek gruplarının başında geliyor. Ülkemizin gayrimenkul sektöründeki dinamikleri göz önünde bulundurulduğunda " Emlakçılık" 21.yüzyılın mesleğine dönüşüyor. Bu herkese, her kesime cazip geliyor.Sektörün yeniden disipline edilmesi, her isteyenin istediği zaman bu mesleğe giriş yapamayacak bir yapıya kavuşturulması hepimizin en büyük arzusudur.
Bankaların sağladığı kredi imkanları ve düşen gayrimenkul fiyatları emlak sektörünü canlandırırken, emlakçı olmak isteyenlerin sayısı da artmaya başladı. Krizlerin işsiz bıraktığı farklı sektördeki meslek grubundakiler emlakçı olmak için kurumsal emlak kuruluşlarına katılıyor yada kaçak emlak ofisleri açıyor. İşimize sahip çıkmamız gerekiyor. Dükkan camında asılı olan "Satılık" yada "Kiralık" levhaları gerçek emlakçıların işini elinden almaktır. Kayıtlı emlakçılar, kaçak olarak bu işi yapmaya çalışanlar yüzünden yara alıyor. Bu konuda hassas davranıp, odamıza kaydı olmayan kişileri belirlememiz ve bunları odamıza bildirmemiz gerekiyor.
 
Emlakçılık, geleceğin mesleği olarak gösteriliyor. Kurumsal emlakçıların sayısı sürekli artıyor ancak emlakçılar vizyon sorunu yaşıyorlar. Meslek edindirme kurslarıyla emlakçılık başlı başına diplomalı bir iş haline geldi. Uygulanan standartlar, teoride güzel ama pratikte de olmalı. Emlakçılığı meslek edinmek isteyenlere mesleği öğretip, istihdam sağlamakla kalmayıp bu işi bilen kişilerin de mesleği hakkını vererek yapmaları için gerekli tüm bilgi ve deneyime sahip olmalarını sağlayarak, mesleğin eğitimini almış insanları emlak sektörüne kazandırmayı hedefliyoruz. Mesleğin İlkeleri, Temel Kavramları, Çalışma Prensipleri, Müşteri İlişkileri gibi temel noktalara hakim olmalarını sağlamaktayız.
Emlak işinde kendini geliştirmeye çalışan, son teknolojiyle hizmet veren, işinin gerektiğini yapan arkadaşlarımıza saygılı olunup herkes üstüne düşeni yapsa halkımız bu şekilde Emlak, emlakçı sözlerini daha iyi kavrar. Her şeyden önce kendi mesleğine saygı duymayan karşısında ki kişilerden de göremez.


Hepinizi Saygıyla selamlıyorum..

Mevlüt ORAL
Emlakçılar Odası Başkanı

       Odamızdan Duyurular
       Başkandan Güncel

DÜNYANIN EN GÖZDE MESLEKLERİNDEN BİRİ EMLAKÇILIKTIR..

Satem Başkanı 

Mevlüt ORAL

       Emlak Ofislerimiz
MERİÇ GAYRİMENKUL
RAHİME MERİÇ
ABİ GAYRİMENKUL
GÜLTEN AYAS
ZERRİN KAYA EMLAKÇILIK
ZERRİN KAYA
KAAN EMLAK
KAAN İBİLİ
DOĞADAN GAYRİMENKUL
TİBET ÇALMAN
METRO GAYRİMENKUL
SERHAT ÖZTÜRK
YATIRIM 55
YILMAZ YURTDAŞ
CEM EMLAK
KAMİL KAMBER
KÖROĞLU GAYRİMENKUL
CUMHUR KÖROĞLU
KOZLU EMLAK
ABDULLAH KOZLU
STAR YAPI VE GAYRİMENKUL
ÖMER FARUK ÇAM
KARA YAPI GAYRİMENKUL
HÜSEYİN KARA
PEPE GAYRİMENKUL
ZUHAL PEPE
BİN A EMLAKCILIK
KÜRŞAT ARI
MNC EMLAK OFİSİ
MEHMET ALBAYRAK
       Mevzuat Bilgi Arşivi
Gayrimenkul İşlemleri
Genel Bilgiler
Mevzuat Bankası